POGÓRZE ROŻNOWSKIE 02-03.09.2023 1Pętla, 6h,12h,24h

ULTRA ŚWIR – nasze „najmłodsze” dziecko 02-03.09.2023

Pierwsza edycja biegu ULTRA ŚWIR odbędzie się w Jamnej na Pogórzu Rożnowskim. Trasa biegu prowadzi głównie turystycznymi szlakami Jamnej i okolicy. Jamna, to piękna malownicza miejscowość położona w Gminie Zakliczyn w Powiecie Tarnowskim. Jej niezwykłość przejawia się w otaczającym krajobrazie oraz obiektach takich jak Chatka Włóczykija, Bacówka w Jamnej czy kompleks sakralny Dominikanów. Jest to doskonałe miejsce na relaks w lesie, podczas górskich wycieczek. To właśnie tu biegacze Ultra Świra będą zaczynać i kończyć swoje zmagania z trasą.


Bieg rozpocznie się z klimatycznej Chatki Włóczykija, gdzie umiejscowiona będzie baza zawodów. Później biegacze dołączą do żółtego szlaku, który idzie w kierunku wzniesienia Ostryż, by tam odbić na trasę idącą do Bukowca.

 Biegacze będą przebiegać tuż obok rezerwatu DIABLE SKAŁY w Bukowcu, gdzie skała Diabeł tuż tuż przy trasie, będzie ich bacznie obserwować. Tuż przed rezerwatem przy trasie znajduje się piękny stary drewniany kościół, który był przerobiony z cerkwi, gdzie swoje schronienie znalazł tam zagrożony gatunek nietoperzy Podkowiec Mały.

Większa część trasy prowadzili lasami, lub ścieżkami leśnymi z kilkoma pięknymi widokami na pozostałą część Pogórza. Przed samym końcem mety, biegacze będą mogli pobiec przez serce Jamnej by po chwili dotrzeć do bazy w Chatce Włóczykija.

Trasa 1 Pętli wynosi niecałe 16 km, i można ją będzie pokonać albo 1 raz, albo przez 6,12 lub 24 godziny.
Wygrywa ten kto najszybciej przebiegnie 1 pętlę, bądź pokona najszybciej największą ilość pętli na biegach czasowych.
Zapisy i więcej informacji o biegu na stronie: www.ultraswir.pl

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *