ULTRA CHELLENGE (2)

ULTRA ŚWIR to ULTRA WYZWANIE

Pomysł na ULTRA ŚWIRA zrodził się w momencie, gdy pewnego jesiennego wieczoru w 2022 roku zawitaliśmy do mglistej Jamnej. Nie znając miejscowości próbowaliśmy poszukać miejsca, gdzie będziemy mogli pospacerować, ale niestety wtedy właśnie nasz syn postanowił się zbuntować i zasnął, więc zdecydowaliśmy się pojechać za kierunkowskazami ukazującymi różne noclegi. Takim sposobem trafiliśmy do Chatki Włóczykija. Nawet w wieczornym zamgleniu spodobało nam się to miejsce i czuliśmy, że musimy wrócić w najbliższym czasie i porozmawiać z właścicielem odnośnie biegu. Wcześniej po głowie chodził nam pomysł by taki bieg zorganizować w Bukowcu, gdzie jest przepiękny rezerwat Diable Skały, ale niestety brak jakiejkolwiek bazy. Już na etapie Bukowaca wiedzieliśmy, że bieg będzie po pętli, i że będzie to minimum 12 godzin lub 24 godziny.

Gdy przyjechaliśmy na rozmowę do Chatki Włóczykija okazało się, że właściciel Adam jest bardzo otwarty na propozycję organizacji biegu, więc długo nie myśląc ustaliliśmy razem datę na pierwszy weekend po wakacjach czyli 02-03.09.2023.

Tego dnia zrobiliśmy mały spacer, a już podczas kolejnego wypadu wyznaczyliśmy trasę.

Nazwę biegu ULTRA ŚWIR wymyśliliśmy wcześniej, ale nie do końca na początku wiedzieliśmy czy będzie pasowała do tego biegu. Jak inaczej nazwać „świrniętych” biegaczy, którzy walczą miedzy sobą i ze sobą na takim dystansie i w takiej formie? Tylko „ŚWIRY”. Dlatego nazwa została.

A na czym polega ULTRA ŚWIR?

Możesz wybrać jeden z 4 dystansów: albo pobiec na 1 pętli i pościgać się na 16 km na Pogórzu Rożnowskim, albo powalczyć o jak największą ilość okrążeń w jak najlepszym czasie na pętli (16 km) na biegu 6 godzinnym, 12 godzinnym lub na najdłuższym z biegów 24 godzinnym Świrze.

Wygrywa ten, kto zrobi najwięcej okrążeń w danym biegu. W między czasie możecie odpocząć w bufecie posilając się ciepłym posiłkiem, pogadać sobie z innymi biegaczami, gdzieś z boku w bazie się kimnąć, by nabrać sił przed kolejną pętlą.

A sama „PĘTLA” jest trasą o długości ok 16 km i ok 600 metrów przewyższenia.

Ścieżki leśne/szutrowe – ok 78%, asfalt ok 22%

Trasa biegu biegnie fragmentem obok Rezerwatu Diable skały w Bukowcu, oraz tuż obok przepięknego starego kościoła w Bukowcu, gdzie swoje miejsce znalazł przedstawiciel jednego z najmniejszych nietoperzy w Polsce tzw. podkowiec mały. Ostatnia część trasy to „zapoznanie” z Jamną oraz jej urokliwymi miejscami.

Mamy nadzieję, że forma biegu jak i organizacja spodobają się Wam. Zapraszamy na bieg i pamiętajcie mamy limity po 50 osób na każdy z dystansów!!!

Zapisy na bieg: https://b4sportonline.pl/ultra_swir/

Strona biegu: http://ultraswir.pl/regulamin/

SPONSOREM GŁOWYNYM BIEGU JEST PRODUCENT MIODÓW – „HUZAR”

IMPREZĘ WSPIERA BURMISTRZ MIASTA I GMINY ZAKLICZYN PAN DAWID CHROBOK

#ultraświr #biegigórskie #ultrawyzwanie #gminazakliczyn #chatkawłóczykija #biegigórskie #bieganie #biegitrailowe #ultrabiegi #ulyrarunningpolska #ultratostanumysłu #pogórzerożnowskie #małopolska #małopolskabiega

Leave A Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *